Az érzékeny bőr ismertetője és ápolása
EBBEN A CIKKBEN:
Mi az, hogy érzékeny bőr?
A bőr védőrétege
Az érzékeny bőr ismertetőjegyei
Az érzékeny bőr ápolása
Hatóanyagok érzékeny bőrre
Mi az, hogy érzékeny bőr?
A bőr érzékenysége bármelyik bőrtípusnak (szeborreás, zsírhiányos, vízhiányos, rozáceás, kombinált) kísérő tünete lehet. Az érzékeny bőr a külső és belső változásokra erősebben reagál, rögtön kipirosodik a hidegben, és gyenge napsütésben is leéghet. A hátterében sok minden állhat: genetikai hajlam, irritáció, összetevő allergia vagy akár gyulladás a szervezetben. Legelőször mindig a kiváltó okot kell megkeresni és megszüntetni. Bőrápolás kapcsán érdemes tudnod, hogy az érzékeny bőr barrier rétege rendkívül sérülékeny.
A bőr védőrétege
A bőr legfelső rétegéből és egy vízzáró rétegből áll, melyek együtt alkotják a barrier, magyarul gát funkciót. A védőréteg feladata a bőr védelme a külső környezeti hatásokkal (napsugárzás, szennyeződések, allergének és baktériumok) szemben. Sérülése fokozza az irritációk esélyét, továbbá fertőzések, kontakt allergiák, bőrbetegségek kialakulásához vezethet, ezért rendkívül fontos a megőrzése.
Az egészséges védőréteg megóvja a bőrt a fizikai sérülésektől, csökkenti a láthatatlan vízvesztést, általa a bőr hidratált marad, mely elengedhetetlen a ráncok kezelésében.
Az érzékeny bőr ismertetőjegyei:
- gyakran kipirosodik
- érdes, száraz, ekcémás foltok jellenek meg
- kellemetlenül húzódik, hámlik, viszket
- apró piros pöttyök is jelentkezhetnek
- duzzanatra hajlamos
Az érzékeny bőr ápolása
Illatanyagok és illóolajok – a kozmetikumokban található illatok potenciális bőrirritálók, melyekre semmi szüksége a bőrödnek, ugyanakkor a leggyakoribb allergének (például levendula, menta, csalán, zsálya, kakukkfű, rozmaring, cédrus, fenyő)
Alkoholok – magasabb koncentrációban az alkoholok (mint az izopropil-, etil-, vagy a denaturált alkohol) elősegíthetik a gyulladásos folyamatok kialakulását, szárítják a bőrt, megbontják természetes védőrétegét, ami érzékeny bőr esetén egyébként sem teljesen ép. Fontos megjegyezni, hogy nem minden alkohol rossz a bőr számára. Vannak olyan zsíralkoholok, mint a cetil-alkohol vagy a sztearil-alkohol, amelyek nem szárító hatásúak, sőt, segíthetnek a bőr hidratálásában és puhításában. Azonban érzékeny bőr esetén érdemes kerülni.
Tartósító- és tisztítószerek: A parabének, a Sodium Lauryl Sulfate (SLS) és a Sodium Laureth Sulfate (SLES) túl erősek lehetnek az érzékeny bőrödnek, ezt a három összetevőt mindenképpen kerüld.
Hatóanyagok érzékeny bőrre
Aloe Vera: kozmetikai termékek népszerű összetevője, leginkább bőrnyugtató tulajdonságáról ismert, magas antioxidáns tartalmú, sebgyógyító, bőrregeneráló, nyugtató és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal bír.
Serum Line lemosót az érzékeny bőrökre fejlesztettük. Hipoallergén, bőrbarát, nem tartalmaz SLES/SLS-t, ásványi olajat, szilikon olajat, illatot, színezéket és etil-alkoholt. A benne található allantoin az egyik legnépszerűbb nyugtató és hidratáló összetevő, mely puhítja és védi a bőrt. Reggel és este nyomj mogyorónyi mennyiségű gélt a megnedvesített tenyeredbe és könnyű, körkörös mozdulatokkal masszírozd át az arc, nyak és dekoltázs bőrét, majd alaposan öblítsd le langyos vízzel.
Centella Asiatica (CICA): egy Ázsiában őshonos növény kivonata, amely hosszú ideje használatos a hagyományos orvoslásban és egyre népszerűbb összetevővé válik a modern bőrápolásban. A CICA kivonat megannyi jótékony hatással van az érzékeny, irritált bőrre. Nyugtató, gyulladáscsökkentő és regeneráló. Javítja a bőr szerkezetét, segít a sebek gyógyulásában, a finom vonalak és ráncok megjelenésének csökkentésében. Hozzájárul a bőr hidratáltságának megőrzéséhez, növelve rugalmasságát és simaságát. Antioxidánsokban gazdag, mely hatékony védelmet nyújt a káros környezeti hatásokkal szemben.
Jó szívvel ajánljuk könnyen beszívódó, 100%-ban illat- és színezékmentes CICA szérumot, mely allantoin, panthenol és bisabolol összetevőivel együttesen nyugtatja a kipirosodott, irritációnak kitett arcbőrt.
A C-vitamin számos jótékony hatással bír az érzékeny bőrre is. Erős antioxidáns, amely semlegesíti a szabadgyököket, mérsékelve a külső stresszhatások okozta irritációt és károsodást. Emellett serkenti a kollagéntermelést, javítva a bőr rugalmasságát, így csökkentve a finom vonalakat és ráncokat. Gyulladáscsökkentő tulajdonságai révén enyhíti a bőrpírt, csökkenti a hiperpigmentációt és a sötét foltokat. Használat után fontos a megfelelő fényvédelem is, hogy a bőr megőrizze egészségét és szépségét.
A niacinamid (B3 vitamin vízoldékony formája) ajánlott érzékeny bőrödre, mert számos olyan előnyös tulajdonsággal rendelkezik, melyek támogatják bőröd egészségét és megjelenését. Nemcsak a bőröregedés jelei ellen veszi fel a harcot, hanem segít megerősíteni a bőr barrier rétegét, növelve ezzel a védekezőképességét. Hatásosan veszi fel a harcot a hiperpigmentáció jeleivel és az öregségi foltokkal. A niacinamid szuper kombináció hilauronsavval karöltve. Együttes hatásuk révén fokozzák a bőr természetes vízmegtartó képességét és mérséklik a bőr gyulladásos tüneteit. Igazi Jolly Joker a fürdőszobádba!